Ostatnie posty

http://students.mimuw.edu.pl/~mr386052/testy_do_mag.zip

15k x male
5k x duze

Ktoś coś? Wszystko ma 13 cyfr po przecinku, pewnie ciekawi mnie każde odchylenie od tych wyników. W szczególności, jaki dokładnie macie wynik na duze472.in?
Ale ten temat to szeroko otwarte wrota do wszelkiej beki i orania. Aż przypomniał mi się komentarz pod postem OIa jakiegoś ziomka "Python wolniejszy od C++? Śmiechłem. Bardzo śmiechłem."

"Może i jesteśmy, ale na tym konkursie cofamy się do prehistorycznych czasów języka C++, który dziś istnieje tylko wirtualnie :)"
"Jeżeli C++ jest bardziej popularne od C#, to już widać, że coś tu nie pasuje."
To z mojego doświadczenia, byłem w 5 różnych firmach na praktykach. Dla każdej z firm jeżeli ja lub ktoś w moim teamie lub jakiś mój znajomy programował w języku X, to taki język dostaje 1 pkt:
Python - 5 pkt
C++ - 4 pkt
Java - 2 pkt
D - 1 pkt
Hack - 1 pkt
Może cośtam pominąłem, ale z grubsza tak to wygląda. Na pewno też nie pracowałem w pełnym przekroju obowiązków, w których w programowaniu można pracować, ale jednak część z tych firm jest całkiem spora i tworzą ważne produkty no i próbka 5 firm nie jest też wielka statystycznie, ale mimo wszystko wydaje mi się jestem w stanie stwierdzić, że wszelkie umniejszanie C++ że jest on wymarły, nikt go nie używa itd. jest dość bezpodstawne.

"Problemem nie jest ukierunkowanie na C++, tylko archaiczny standard: C++11." - XD. Ale ten C++11 jest archaiczny, nie można tam ... yyy ... stawiać apostrofów pomiędzy cyframi długich liczb i ... yyy ... czegośtam z constexprami robić i .... yyy ... z perspektywy competitive programmingu to raczej tyle. Zgadzam się, że C++ się rozwija cały czas i przejście z najstarszych standardów (98 czy ileśtam) do 11 jest naprawdę ważne i pozwala robić wiele więcej rzeczy (foreache, typ funkcyjny razem z lambdami, wygodniejsze inicjalizacje np. wektorów, smart pointery i pewnie jeszcze trochę rzeczy), to jednak nowości wprowadzane w kolejnych jego edycjach są raczej istotne jedyne z punktu programowania przemysłowego, a konkursowego praktycznie w ogóle. Teraz już chyba jest to wszędzie, ale jeszcze kilka lat temu niektóre konkursy czy platformy nie wspierały C++11 i to był wtedy zawsze dramat, ale wspieranie C++14 to jest coś co mi dynda i powiewa.
Pisanie "Potwierdzam" w tym wątku już zmienia znaczenie z chwalenia się, że się zrobiło zadanie na chwalenie się swoją wytrwałoscią, że się komuś chciało przewalać przez pisiont postów z testami, generatorkami i paczkami i na wszystkim testować xD. W każdym razie POTWIERDZAM WSZYSTKO
Potwierdzam.
Ja mam 0,64 na SIO.

UPD: Przyżyłowałem do 0,16.
Potwierdzam :P
Dzięki Michał! :)
char a;
while(cin >> a)
{
...
}
Sorry za lamerskie pytanie, nie używam c++ na bieżąco. Jeżeli to jest zgodne z regulaminem: jak czytać znak za znakiem ze standardowego wejścia nie znając rozmiaru tego domniemanego palindromu? jak wykryć, że input się skończył - żeby nie zablokować programu czekając na kolejny znak?
Ja mam 0.03s.
@Juliusz: na SIO mam 0.31s.
Na wzrost pewności siebie pomaga formalny dowód poprawności. ;)
Na dobry początek wrzucam jeden maxtest. Ciekawe, jak bardzo złą mam odpowiedź. 😂

In: http://students.mimuw.edu.pl/~ms360974/stuff/pa/2018/mag2.in
Out: 414470.709745785
To jak wszyscy tak potwierdzają, to ja też.
Wszystko można z Clapeyrona ( kto wie ten wie :P)